Przejdź do strony głównej Bazy Wiedzy

Centrum pomocy Publigo

Wpisz poniżej wyszukiwaną frazę

Szablon

ML
Monika Liga
Updated 2 months ago
Najważniejszym ustawieniem jest wybór szablonu. Możliwe jest skorzystanie z szablonu wbudowanego (Szablon: Domyślny / Scarlet) lub z dowolnego motywu WordPress (Szablon: Wyłączony).


Aby ustawić szablon należy:

  • Wejść w Ustawienia --> Szablony
  • Wejść w zakładkę: Wygląd
  • Aktywować odpowiedni szablon

Jeśli:

  1. Skorzystasz z szablonu wbudowanego (Szablon: Domyślny / Scarlet) strony kursu takie jak panel, moduł i lekcja zostaną automatycznie wypełnione odpowiednią treścią (np. w panelu znajdą się odnośniki do wszystkich modułów i lekcji z kursu, w lekcjach pojawi się nawigacja pozwalająca łatwo przemieszczać się po materiałach itp.)
  2. Skorzystasz z dowolnego motywu WordPress (Szablon: Wyłączony) wszystkie te elementy należy skonfigurować ręcznie – Publigo ich nie wygeneruje, a zawartość kursu wyświetli się korzystając z ustawionego motywu WordPress (Wygląd -> Motywy)

Tryb nadpisania:

Opcja pojawi się i zadziała wyłączenie, gdy wybrany jest szablon wbudowany.


Opcja ta pozwala zdecydować, czy platforma ma stanowić część jakiegoś systemu (np. instalujemy ją tam gdzie mamy również blog i nie chcemy zmieniać jego wyglądu), czy jest to samodzielna platforma. Po jej aktywowaniu (rekomendowane w większości przypadków) wbudowany szablon stanie się podstawowym motywem WordPress i wszystkie strony będą wyświetlane z jego użyciem. Gdy opcja ta jest wyłączona, szablon wykorzystywany jest wyłącznie do stron kursu (panel, moduł, lekcja), zamówień i kontaktu. Pozostałe strony wyświetlane są z wykorzystaniem aktywnego motywu WordPress.
Czy ten artykuł okazał się pomocny?
😞 😐 😃